اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور بر اساس تجهیزات و امکاناتشان درجه‌بندی می‌شوند.

در حال حاضر هزار و ۴۶۷ اقامتگاه بوم‌گردی در کشور پروانه فعالیت دارند.

با توجه به ظرفیت‌های موجود و رونق کسب و کار بوم‌گردی‌ها قرار بر این است که تا آخر دوره فعالیت دولت دوازدهم با یک هدف‌گذاری معین این تعداد به ۲ هزار اقامتگاه افزایش بیابد.

سیاست اصلی مورد نظر سازمان میراث فرهنگی برای اقامتگاه‌های بوم‌گردی درجه‌بندی آن‌ها بوده و به‌زودی تمام اقامتگاه با توجه به ساختمان و تجهیزات و امکاناتشان به درجه یک، دو و سه تقسیم می‌شوند.

میزان کرایه این اقامتگاه‌ها متناسب با این درجه‌بندی خواهد بود و به این ترتیب هر گردشگری که قصد اقامت در یک اقامتگاه بوم‌گردی درجه یک را دارد، می‌داند این مکان باید از چه امکانات و تجهیزاتی برخوردار باشد.

تیموری اعلام کرد:

یکی دیگر از برنامه‌های پیشرو معاونت گردشگری آموزش به کارمندان و افرادی است که در این اقامتگاه مشغول خدمت‌رسانی به مسافران هستند. نحوه صحیح برخورد با گردشگران و فراگیری زبان انگلیسی از دیگر برنامه‌ها برای ارتقای کیفیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندی و حضور گردشگران خارجی و فرهنگی به این اقامتگاه‌ها دلیل رونق و استقبال بسیارخوب گردشگران به این اقامتگاه‌ها شده است.

وی در پرسش و پاسخی در مورد تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی غیرقانونی در کشور، گفت: پاسخ به این پرسش را نمی‌توان به درستی گفت، چون هر فردی می‌تواند گردشگری را به خانه دعوت کند و از او در منزل شخصی‌اش پذیرایی کند؛ این بخشی از فرهنگ ایرانی است. البته طبیعی است که اگر در چنین شرایطی مشکلی بین صاحب منزل و گردشگران ایجاد شود سازمان میراث فرهنگی مرجع رسیدگی به مشکلات پیش آمده، نخواهد بود و سایر ارگان‌های کشور موظف به رسیدگی هستند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت:

ما تنها می‌توانیم از گردشگران بخواهیم که از اقامتگاه‌هایی که تابلو بوم‌گردی سازمان میراث فرهنگی را دارند، استفاده کنند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها