کشور ترکیه آمادگی این کشور  را برای رونق گردشگری سلامت، رونق پزشکی آبدرمانی و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی در استان اردبیل اعلام کرد.

مسئولان کشور دوست و همسایه ‌در پی حضور استاندار اردبیل و هیئت همراه در ترکیه، به منظور همکاری و هم‌اندیشی رونق گردشگری سلامت این استان اعلام آمادگی کرد.

‌ استاندار اردبیل به همراه هیئت همراه مورد استقبال رسمی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول و معاونت هماهنگی کنسول‌گری در فرودگاه آتاتورک استانبول قرار گرفت.

در ادامه این سفر اکبر بهنام‌جو از دانشگاه استانبول دیدار و در جلسه هم‌اندیشی در خصوص توانمندی‌های استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی مطابق آخرین استانداردهای جهانی با اساتید این دانشگاه بحث و مذاکره کرد.

این نشست با محوریت رونق گردشگری سلامت استان اردبیل به‌عنوان استان مرزی اردبیل برگزار شد و به اذعان اساتید دانشگاه ترکیه، اردبیل در حوزه آبدرمانی از قابلیت‌های کم‌نظیری ‌برخوردار است.

سفر استاندار اردبیل در ادامه با بازدید از امکانات و تجهیزات دانشگاه استانبول و یکی از مجتمع‌های آبدرمانی همراه شد و در نهایت به دستور بهنام‌جو مقرر شد سطح خدمات فنی و درمانی در حوزه گردشگری سلامت با محوریت آبدرمانی‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل و همچنین دانشگاه استانبول ارتقا یابد.

این سفر که به اذعان مسئولان استانی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل دستاوردهای علمی و فنی مطلوبی به همراه داشت؛ منجر به تحقق یکی از دغدغه‌های استاندار اردبیل در خصوص رونق پزشکی آبدرمانی و راه‌اندازی مجتمع‌های آبدرمانی شده و آینده روشنی در حوزه گردشگری سلامت اردبیل را ترسیم می‌کند.

 

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها