بررسی میدانی آباده برای ثبت به‌عنوان شهر جهانی منبت توسط ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی انجام می‌شود.

غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و یوشا کریشنا مشاور رئیس و عضو شورای جهانی صنایع دستی به منظور ارزیابی شرایط و موقعیت شهرستان آباده (کاندیدای ثبت جهانی شهر منبت) با استقبال مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس وارد شیراز شدند و تا ۴ آبان ماه از ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های صنایع دستی و گردشگری شهرستان آباده دیدن می‌کنند.

این ارزیابان در ابتدا با اسماعیل تبادار استاندار فارس دیدار کرده و سپس به منظور  انجام بازدیدهای کارشناسی عازم شهرستان آباده خواهند شد.

بازدید از تیمچه صرافیان ششمین بازارچه دائم صنایع دستی کشور و حجره‌های آن، کارخانه کاشی و سرامیک پاسارگاد و صدیق سرام از اقدامات این گروه خواهد بود.

همچنین از جاذبه‌های تاریخی شهر ایزدخواست، قلعه ساسانی، کاروانسرای صفوی، موزه مردم‌شناسی، کارگاه صنایع دستی منبت و چاقوسازی، قالی و گلیم‌بافی دیدن کرده و با فرماندار و مسئولان شهرستان آباده تشکیل جلسه خواهند داد.

پویا محمودیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس و حیدرعلی زاهدیان معاون صنایع دستی این اداره کل و تعددی از مسئولان این هیئت را در این بازدیدها همراهی می‌کنند.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها