نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


راه رفتن در آسمان و فضا از رویاهای قدیمی بشر است. با ساخت یک مکان هنری و علمی در منطقه آلپ اتریش،‌ راه رفتن در بین ستاره‌ها دیگر یک رویایی خیالی نیست.

مقاله‌های مرتبط:

فضا از کهکشان‌ها، منظومه‌ها، ستارگان، سیارات و بسیاری اجرام آسمانی دیگر پر شده است. عجایب و بزرگی آن‌ها به مراتب از تمامی دیگر پدیده‌های عالم هستی بیشتر است. کهکشان‌ها، ستارگان و به‌طور کلی پدیده‌های آسمانی انبوهی از اتفاقات عجیب و غریب هستند. برخی از آن‌ها به وسیله دانشمندان شناسایی شده‌اند. پدیده‌های مثل کوتوله‌های سفید، ستارگان نوترونی، ستارگان هیپرونی، کوازارها، ستاره‌های دنباله‌دار و سیاه‌ چاله‌ها.

در فضای قابل مشاهده برای ما انسان‌ها، میلیاردها کهکشان جداگانه وجود دارد که یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها کهکشان راه شیری و نزدیک‌ترین آن‌ها به زمین ما کهکشانی به نام آندرومیدا است که فاصله آن از زمین تقریبا ۱٫۵ میلیون سال نوری و دارای تقریبا ۱۰۰ میلیارد ستاره است. هر کهکشان مجموعه‌ای از میلیاردها ستاره است که بعضی از آن‌ها از خورشید بزرگ‌تر و بعضی دیگر به‌طور قابل توجهی کوچک‌تر هستند. برای همین از زمان انسان‌های اولیه آسمان شب و غرق شدن در ستاره‌ها جز رویای بسیاری از انسان‌ها بوده است. رویایی که امروزه به کمک هنر و علم فقط یک رویا نیست و بشر توانسته است حداقل به‌صورت مجازی به آن واقعیتی هرچند کم ببخشد.

ایستادن و نگاه کردن به آسمان یک روش خوب و یک ایده جالب برای گذراندن وقت به حساب می‌آید. بهترین زمان آن هنگامی است واقعا قصد دارید به موضوعی در زندگی شخصی خود به‌طور جدی فکر کنید. برای همین زل زدن به ستاره‌ها باعث می‌شود در افکار خود به طرز باور نکردنی غرق شوید. در برخی از مناطق دنیا ستارها در آسمان شب به خوبی نمایان هستند،‌ انگار در این نقاط فاصله آن‌ها با کره زمین تنها چند کیلومتر است. یکی از این نقاط جذاب کوه‌های آلپ در منطقه‌‌ای از کشور اتریش است. روستای «لخ» به خاطر دامنه‌های مناسب برای اسکی و همچنین مسیرهای پیاده‌روی و مناظر خیره‌کننده خود در کل اروپا و جهان شناخته شده است. به تازگی در این منطقه خانه‌ای در ارتفاعات ساخته شده که سازنده آن یکی از هنرمندان بین‌المللی اتریش به نام جیمز ترول است.

آلپ اتریش

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

آنچه که ترول در فضای آسمانی این خانه‌ی زیبا ایجاد کرده، در حقیقت هنر نور و بازی با آن است. وی در این‌باره به تازگی توضیح داده که این اثر هنری قطعه‌ای از رویای راه رفتن در آسمان است. انسان نمی‌تواند در واقعیت آن را انجام دهد، ولی در این خانه با کمک نورپردازی‌های خاصی می‌توان وضعیتی را شبیه‌سازی کرد که انگار انسان واقعا در آسمان و در بین ستارگان قدم برمی‌دارد.

آلپ اتریش

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

در طراحی این اثر هنری آسمانی از فضایی حدود ۱۷۸۰ متر مربع استفاده شده است. در طراحی آن از یک گنبد مخصوص کمک گرفته شده که هنگام باز شدن در این گنبد یک فضای بیضی شکل پدید می‌آید. در این هنگام هر بازدیدکننده‌ای می‌تواند به فضای بالای سر خود خیره شود و از ترکیب دیدن ستار‌های واقعی و بازی با نور در اطراف خود فکر کند که واقعا در بین ستارگان در حال راه رفتن است. البته سقف گنبد فقط شب‌ها باز می‌شود، چون در روز ستاره‌ای در آسمان نیست. اما بازدید از این بنای هنری فقط در شب‌ها صورت نمی‌گیرد. در ساعات روز و روشنایی خورشید، سقف گنبد بسته است. در این وضعیت فضای مجموعه مثل یک میدان کامل به چشم می‌آید. فضای ایجاد شده با چند نور رنگی به‌طور خاصی تزیین می‌شود. این نورپردازی برای بازدید‌کنندگان یک احساس قوی توهم عمیق و حضور در فضایی بی‌نهایت را ایجاد می‌کند؛ حسی درست مانند مثل غوطه‌ور شدن در نور.

آلپ اتریش

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

این فضای آسمانی روستای لخ در منطقه‌ای به نام «فورارلبرگ» (Vorarlberg) در غرب اتریش قرار دارد. این مکان همه ایام سال و هفته به جز دوشنبه‌ها باز است. هر بازدیدکننده می‌تواند از طریق مسیر روستای لخ توسط تله‌کابین به سمت این مکان دیدنی بروند. هر چند جذابیت اصلی آن این است که هر فرد با پیاده‌روی در مسیری رویایی به سمت این ایستگاه آسمانی برود. اگر کسی قصد بازدید از این مکان دیدنی را دارد، حتما با شنیدن این خبر خیلی خوشحال می‌شود؛ بازدید از این جاذبه‌ی گردشگری کاملا رایگان است، تنها در صورتی که هر بازدیدکننده دوست داشته باشد،‌ می‌تواند مبلغی پول به‌عنوان هدیه به برای توسعه و نگهداری این بنا کمک کند.

آلپ اتریش

عکس از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت

البته باید این نکته را هم یادآور شد که به علت کوچک بودن فضای آن، در هر سانس بازدید فقط ۳۰ گردشگر می‌تواند از آن بازدید کند که اگر کسی آخر هفته‌ها به این مکان برود، با توجه به رایگان بودن آن،‌ شاید مجبور باشد چند ساعتی را در صف منتظر بماند. البته این مجموعه تفریحی و گردشگری یک وب‌سایت دارد که بازدیدکننده‌ها می‌توانند از جزییات زمان بازدید و بهترین زمان برای این کار مطلع شوند. پس اگر قصد رفتن به این مجموعه را دارید، حتما به وب‌سایت آن‌ها سر بزنید.

عکس اصلی مقاله از وب‌سایت گردشگری لونلی پلنت


به لطف بازسازی‌های پنج ماهه‌ای که به تغییر هتل ساحلی جمیرا به شکل معاصر و افزودن چند غذاخوری جدید منجر شد، این هتل همچنان چنان ستون محکمی در عرصه‌ی صنعت هتلداری در دبی محسوب می‌شود.

طبق اعلام گروه جمیرا، هتل ساحلی جمیرا، مهم‌ترین هتل شهر دبی که در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد، اکنون پس از یک برنامه‌ی پنج ماهه دوباره فعالیت‌های خود را از سر گرفت. هتل جدید ساحلی جمیرا که پیشگام هتل‌های ساحلی لوکس در دبی به شمار می‌آید، این بار با محیطی معاصر و مجموعه‌ای از تجربه‌های بی‌نظیر غذاخوری، با حفظ فضای دوستانه و اتاق‌های مجلل و سوئیت‌های باشکوه برای اقامتی جذاب‌تر، راحت‌تر و لوکس‌تر بازگشته که همگی تحت تاثیر سرویس‌های سخاوتمندانه و متفکرانه‌ی این هتل قرار گرفته‌اند که در گذشته نیز برنده‌ی جوایزی در این صنعت شده است.

خوزه سیلوا، مدیر گروه جمیرا، گفت:

سال ۱۹۹۷، هتل ساحلی جمیرا، هتلی پیشگام در هتل‌های لوکس ساحلی دبی بود و تبدیل به یک بوم نقاشی شد که ۲۰ سال خاطرات ما روی آن نقش بسته است.

این هتل، در نظر آن دسته از مهمانان بین‌المللی وفادار ما که خیلی از آن‌ها، اعضای گروه هتل را دوستان خود می‌پندارند، و از نظر جامعه‌ی محلی، محبوب‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین مقصد برای تعطیلات است که بخش بزرگی از این محبوبیت به خاطر میراث نوستالژی ساحلی است که در پشت درهای این هتل نهفته‌اند.

اطلاعاتی درباره‌ی هتل ساحلی جمیرا

هتل ساحلی جمیرا

نمای جدید هتل: بازسازی‌ها با الهام از محلی که هتل در آن بنا شده است، انجام گرفت؛ یعنی دریا، ماسه و بادبان‌هایی که در هوا برافراشته شده‌اند. نتیجه‌ی حاصل، فضایی معاصر و در عین حال، صمیمی به رنگ سفید، طلایی و آبی است که یادآور طبیعت منطقه است.

ورودی جدید هتل: از لحظه‌ای که مهمانان وارد لابی چراغانی‌شده و آرام‌بخش هتل می‌شوند، می‌توانند از مناظر غروربرانگیز برج‌العرب بهره‌مند بشوند و همچنین، طراحی داخلی لابی امواج دریا را برای اذهان تداعی می‌کند. سه چیدمان هنری متحرک در لابی آویزان شده است که یادآور حرکت‌های گیاهان زیر آب، انعکاس نور روی آب و درخشش خورشید هستند.

محل‌های اقامت مسافران: اتاق‌ها و سوئیت‌ها، همگی مناظری خیره‌کننده از برج العرب دارند که آرامش و سکون خلیج فارس نیلگون را به ارمغان می‌آورند.

غذاخوری‌های جدید هتل: ترکیبی از مفاهیم غذاخوری‌های جدید و قدیمی باعث شده است که هتل جمیرا همچنان یکی از ستون‌های مستحکم در عرصه‌ی رستوران‌های دبی باشد. بخش «آشپزخانه پارتی» که در قلب هتل تعبیه شده است، مهمانان را به صرف غذاهایی دعوت می‌کند که در ۹ ایستگاه آشپزی تعاملی تهیه شده‌اند و صبحانه، ناهار، شام و همچنین، میان‌وعده‌ی افسانه‌ای جمعه‌ها را برای مهمانان سرو می‌کند.


شهر استانبول یکی از مقاصد بزرگ گردشگری است و امروزه علی‌رغم مسائل امنیتی، گردشگران از سراسر جهان و به خصوص ایران برای بازدید و لذت بردن از زیبایی‌های  سنتی و مدرن آن به ترکیه سفر می‌کنند. به همین دلیل در این مقاله به معرفی برترین هتل‌‌های این شهر می‌پردازیم.

هتل های استانبول در حالت کلی قیمت و کیفیت مناسبی دارند؛ اما مسلما این امر در مورد همه‌ی آن‌ها صدق نمی‌کند. پس بهتر است از تجربه‌ی دیگران و اطلاعاتی که در اختیارتان گذاشته می‌شود، نهایت استفاده را بکنید تا سفر خوبی را در بهترین هتل‌های ترکیه به ویژه استانبول تجربه کنید. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین تصمیم را در هنگام رزرو هتل در ایام سفر به استانبول بگیرید. همچنین می‌توانید با کلیک روی نام هر یک از هتل‌ها، تمامی اطلاعات مربوط به آن و آدرس هتل را روی نقشه، در سایت کجارو مشاهده کنید.

فهرست هتل‌ها:

هتل مینیاتور

هتل مینیاتور استانبول

مقاله‌های مرتبط:

هتل مینیاتور در قسمت قدیمی شهر استانبول، محله‌ی سلطان احمد قرار گرفته است و ساختمان آن، یکی از ساختمان‌های قدیمی و تاریخی این شهر است. این ساختمان در سال ۱۸۷۵ ساخته شد و قول داده بودند در آن یک کلوپ افتتاح کنند و بعد این قول‌ها به دادگاه، ایستگاه پلیس و دفتر روزنامه‌ی محلی تغییر کرد.

امروزه این سازه‌ی قرن ۱۹، به دقت و طبق نمای اصلی آن بازسازی شده است، دیوارهای آجری و کاشی‌کاری‌های سنتی آن مانند همان دوران است” اما ویژگی‌های معماری قرن ۲۱ هم در آن دیده می‌شود، مانند تراسی در پشت بام با چشم‌اندازی بسیار زیبا و آبگرم. این هتل دورنمای بسیار زیبایی بر کاخ توپکاپی و مسجد ایاصوفیه دارد. از دیگر امکانات هتل می‌توان به رستوران، محلی برای کار کردن و محلی برای آفتاب گرفتن اشاره کرد.

هتل حمام خانه (Hammamhane)

رستوران حمام خانه استانبول

در نزدیکی موزه‌ی «معصومیت» اورهان پاموک، هتل حمام خانه قرار دارد که همچون گوهری باستانی است. به محض رسیدن به هتل، مدیر آن با یک فنجان چای ترک از شما پذیرایی می‌کند. هتل در نزدیکی حمام تاریخی «چوکورجاما» ساخته شده که یک حمام ترک است و آثار هنری در آن به نمایش درآمده‌اند. ۱۴ اتاق این هتل، هر کدام برای یک خانواده‌ی ۳ نفری کافی است. خانواده‌های ۴ نفری هم می‌توانند در سوئیت‌های رو به تراس اقامت کنند. شما در تمامی نقاط این هتل به وای‌فای رایگان دسترسی دارید، رستوران هم در اختیار شما است.

هتل فور سیزنز (Four seasons)

هتل چهار فصل استانبول

هتل فور سیزنز (Four seasons) در محله‌ی سلطان احمد استانبول همواره جزو بهترین هتل‌های این شهر و حتی جهان محسوب می‌شود که در سال ۱۹۱۹ و در شهر قدیمی استانبول ساخته شده است. این هتل فقط چند قدم با ورودی کاخ توپکاپی فاصله دارد. این هتل ساختمانی به سبک نئوکلاسیکی است که ۳۴۷ پنجره دارد و چشم‌انداز زیبای آن بر مسجد ایاصوفیه و باغ داخلی چشم هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند. از پشت بام هتل هم می‌توانید نمای بسیار زیبایی از شهر را ببینید. کسانی که به دنبال محلی بسیار لوکس برای اقامت خود می‌گردند، این هتل جای مناسبی برای آن‌ها است. هتل فور سیزنز که قبلا زندان بود، ۶۵ اتاق و سوسیت دارد. در حوالی هتل می‌توانید قدم بزنید و مسجد ایاصوفیه و مسجد کبود را به نظاره بنشینید. ایستگاه قطار «Cankurtaran» هم در نزدیکی هتل قرار دارد و از این بابت هم مشکلی نخواهید داشت. 

چراغان پالاس کمپینسکی (Ciragan Palace Kempinski)

هتل چراغان پالاس استانبول

هتل چراغان پالاس کمپینسکی (Ciragan Palace Kempinski) یکی از هتل‌های سنتی و در عین حال لوکس استانبول است. اگر عاشق تجمل‌گرایی هستید، این هتل می‌تواند اقامتگاه خوبی در سفر به استانبول باشد. اقامت در این هتل به سان سفر در زمان و بازدید از تاریخ باستانی ترکیه است. هتل چشم‌انداز بسیار زیبایی بر «بسفر» و پل بسفر  دارد که بسیار دیدنی و جذاب است و می‌توانید مانند یک شاه، در این هتل اقامت کنید. استخر هتل بسیار بزرگ است و در هر زمان از سال، می‌توانید از آن استفاده کنید. هتل چراغان در منطقه‌ی «بشیکتاش» استانبول قرار گرفته و این منطقه محل بسیار پرجنب‌وجوشی است. در نزدیکی هتل، چندین مکان از جاذبه‌های مشهور گردشگری استانبول قرار گرفته است، مانند کاخ «دواماباغچه» (Dolmabahce Palace)، کاخ ییلدیز (Yildiz Palace که اطراف آن با باغ‌های سرسبز احاطه شده است) و مسجد اورتاکوی (Ortakoy) که مشرف به دریا است و پل بسفر به راحتی دیده می‌شود و دورنمای بسیار زیبایی خلق می‌کند. علاوه بر تمامی امکانات دیگر، هتل چراغان یک سکوی فرود هلیکوپتر شخصی نیز دارد.

هتل شانگری-لا بسفر (Shangri-La bosphorus)

هتل شانگری لا استانبول

هتل شانگری-لا بسفر (Shangri-La bosphorus) یکی از بهترین هتل‌های ۵ ستاره‌ی استانبول است که دورنمای زیبایی بر بسفر دارد. هنگام رزرو هتل به این نکته توجه داشته باشید که پنجره‌های اتاقتان به بسفر باز شود تا از زیبایی‌های آن بهره‌مند شوید. این هتل هم در منطقه‌ی بشیکتاش و سواحل اروپایی استانبول و در نزدیکی کاخ دولماباغچه قرار گرفته است. در هر نقطه از این هتل تاثیر چینی‌ها را به وضوح می‌بینید و به معنای واقعی این هتل را می‌توان «شانگری-لا» نامید. یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی این هتل، وجود آبگرم «CHI» است که در آن می‌توانید دور از شلوغی استانبول به آرامش برسید.

هتل ریتز کارلتون (The Ritz-Carlton)

هتل ریتز کارلتون استانبول

اگر می‌خواهید سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید، هتل ریتز کارلتون (The Ritz-Carlton) می‌تواند اقامتگاه مناسبی در سفر به استانبول برای شما باشد. کسانی که دوست دارند چشم‌انداز وسیعی بر استانبول داشته باشند، (بسفر هم دقیقا در چند قدمی شما است) می‌توانند از ارتفاع زیاد این هتل استفاده کرده و دورنمای بی‌نظیری از این شهر شگفت‌انگیز داشته باشیند. این چشم‌انداز از نقاط مختلف هتل در دسترس است. غذاهایی هم که هتل ریتز کارلتون عرضه می‌کند، بی‌نظیر است و می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف و بسیار زیادی که در پیش رو دارید، هر آنچه که باب میلتان است، نوش جان کنید. علاوه بر تمام آنچه که گفته شد، آبگرم این هتل هم بر تمام مزیت‌های آن می‌افزاید. این هتل فقط ۱۵ دقیقه با ماشین با برترین جاذبه‌های گردشگری استانبول، مانند بازار بزرگ، محله‌ی سلطان احمد، مسجد کبود، مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی فاصله دارد. 

هتل سوئیس اوتل بسفر (Swissotel the Bosphorus)

هتل سوئیس اتل استانبول

هتل سوییس اوتل بسفر (Swissotel the Bosphorus) روی یک تپه قرار دارد و به علت ارتفاع آن، مانند دیگر هتل‌های برتر استانبول، چشم‌انداز بسیار زیبایی بر این شهر دارد. همه جای این هتل لوکس است، از اتاق‌ها گرفته تا حمام‌های آن که در سال ۲۰۱۴ بازسازی شده است. چند قدم آن طرف‌تر، میهمانان باغ‌های زیبایی را می‌یابند که مانند بهشت زمینی هستند. رستوران «Gaja» در این هتل فعالیت می‌کند. منطقه‌ی «Nisantasi» هم در فاصله‌ی نزدیک هتل قرار دارد و جای بسیار مناسبی برای خرید است و رستوران‌های فوق‌العاده‌ای دارد. 

هتل احمد افندی اوی (Ahmet Efendi Evi)

احمد افندی اوی استانبول

هتل احمد افندی اوی (Ahmet Efendi Evi) در محله‌ی سلطان احمد استانبول واقع شده است و با مسجد کبود، مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی فقط ۵ دقیقه پیاده راه دارد. میزبانان شما بسیار گرم و صمیمی هستند و جو دوستانه‌ای بر آن حاکم است. پذیرش این هتل به صورت ۲۴ ساعته انجام می‌پذیرد. در صبحانه هم نان تازه، میوه، پنیرهای بسیار خوشمزه سرو می‌شود. اتاق‌ها هم لوازم ساده اما مدرنی دارند و یک بالکن خصوصی در اختیار شما قرار می‌دهد. در تمامی اتاق‌ها تلویزیون و میزکار قرار دارد. کارکنان هتل می‌توانند برایتان تورهایی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری استانبول ترتیب دهند و از پذیرش هم می‌توانید اتومبیل کرایه کنید.

هتل آزاده

هتل آزاده استانبول

این هتل در قلب استانبول واقع شده است و از مسجد کبود فقط ۱۰۰ متر فاصله دارد. هتل آزاده خانه‌ای چوبی است که ترمیم شده است و در خیابانی آران و سنگ‌فرش قرار گرفته است. در پشت بام هتل نیز رستورانی قرار دارد که چشم‌انداز آن بر بسفر، منظره‌ای بسیار زیبا خلق کرده است. دکوراسیون اتاق‌های این هتل به سبک شرقی بوده و کف زمین هم چوبی است. هر کدام از اتاق‌ها تلویزیون صفحه تخت با ماهواره، حمام و دستشویی چوبی دارد و برخی از اتاق‌ها هم دورنمایی بر شهر دارند. در هتل آزاده می‌توانید از حمام ترک، سونا و آبگرم استفاده کنید و ماساژ درمانی هم وجود دارد. بعد از حمام هم می‌توانید در پشت بام حمام آفتاب بگیرید و از چشم‌انداز زیبای دریای مرمره و افق استانبول لذت ببرید. صبحانه‌ی هتل هم عالی است و می‌توانید هر صبح در تراس روزباز هتل صبحانه‌ی خود را نوش جان کنید. رستوران هتل تمام طول روز برای صرف ناهار و شام باز است. در اطراف هتل رستوران‌های متعدد و تاکسی‌های فرودگاه در دسترس شما هستند.

هتل ابراهیم پاشا (Ibrahim Pasha)

هتل ابراهیم پاشا استانبول

هتل ابراهیم پاشا (Ibrahim Pasha) فقط ۲ دقیقه پیاده از موزه‌ی ترک و هنرهای اسلامی فاصله دارد. در پشت بام تراسی بزرگ با نمایی از مسجد کبود و وای‌فای وایگان وجود دارد. در این هتل می‌توانید هم اتاق استاندارد رزرو کنید و هم اتاق لوکس. تمامی اتاق‌های هتل ابراهیم پاشا ویژگی‌های سنتی و اسباب و وسایل مدرنی دارند. اتاق‌ها با تلویزیون‌های ال‌سی‌دی و ماهواره مجهز شده‌اند و حمام‌ها سیستم گرمایش از کف دارند. این هتل در رستوران خود صبحانه ارائه می‌کند. تراس در پشت بام هتل محلی مناسب برای استراحت و دیدن چشم‌انداز وسیعی از شهر است. همچنین می‌توانید از کتابخانه و سالنی برای استراحت با شومینه استفاده کنید. در نزدیکی هتل ۲ ایستگاه اتوبوس قرار دارد و به راحتی میت‌وانید با اتوبوس رفت‌وآمد کنید. اگر هم می‌خواهید به فرودگاه بروید، می‌توانید درخواست ترانسفر فرودگاهی کنید.

هتل مرمره تکسیم (Marmara Taksim)

هتل مرمره تکسیم

هتل مرمره تکسیم (Marmara Taksim) در میدان مشهور تکسیم قرار دارد و برجی بسیار بلند است و اتاق‌های بسیار لوکسی با تلویزیون، وای‌فای رایگان و چشم‌انداز بسیار زیبایی بر بسفر و کل شهر دارد. در این هتل می‌توانید از استخر روباز، آبگرم و حمام ترک استفاده کنید. اتاق‌های هتل مرمره بسیار بزرگ است و کف زمین آنها پارکت بوده و کمد لباس و میز کار هم دارد. هر اتاق به حمام اختصاصی با وان و سشوار مجهز شده است. برای صبحانه، ناهار و شام می‌توانید غذاهای متنوعی نوش جان کنید چون رستوران هتل غذاهای متنوع و گسترده‌ای را در منوی خود جای داده است. هتل مرمره‌ی تکسیم فقط چند قدم با ایستگاه متروی تکسیم فاصله دارد و ایستگاه قطار برقی «کاباتاش» در نزدیکی آن قرار گرفته است، پس با اقامت در این هتل می‌توانید به راحتی و با استفاده از حمل‌ونقل عمومی در شهر تردد کنید. کاخ «دولماباغچه» ۱۵ دقیقه پیاده تا هتل فاصله دارد و فرودگاه آتاتورک در ۲۱ کیلومتری هتل واقع شده است.

هتل امپریال عثمانی (Ottoman Imperial)

هتل امپریال عثمانی استانبول

هتل امپریال عثمانی (Ottoman Imperial) در محله‌ی سلطان احمد قرار گرفته است و چشم‌انداز بی‌نظیری بر مسجد ایاصوفیه دارد. شما در این هتل به وای‌فای رایگان دسترسی دارید. اتاق‌های این هتل با فرش‌های سنتی ترکیه آراسته شده‌اند. کف اتاق‌ها چوبی است و دکوراسیون چوبی با رنگ تیره، زیبایی خاصی به اتاق‌ها بخشیده است. حتی می‌توانید در این هتل و از قسمت پذیرش، اتومبیل کرایه کنید.

هتل ساری کوناک (Sari Konak)

هتل ساری کوناک استانبول

هتل ساری کوناک (Sari Konak) از مسجد کبود استانبول ۱۵۰ متر فاصله دارد و در منطقه‌ی تاریخی سلطان احمد واقع شده است. اتاق‌های بسیار زیبای این هتل با اسباب و وسایل کلاسیک زینت داده شده‌اند و هرکدام تلویزیون ال‌سی‌دی، کولر و وای‌فای رایگان دارند. صبح‌ها صبحانه در بوفه‌ی باز سرو می‌شود. مسجد ایاصوفیه ۴۰۰ متر، کاخ توپکاپی ۵۰۰ متر و فرودگاه آتاتورک ۲۰ کیلومتر با هتل فاصله دارند.

هتل سیرکجی مانسیون استانبول

دکوراسیون این هتل به سبک سنتی عثمانی است و در قلب شهر قدیمی قرار دارد. این هتل به یک استخر سرپوشیده و حمام ترکی مجهز است که می‌توانید ماساژ هم درخواست کنید تا تجربه‌ی یک حمام ترک واقعی را در سفر خود داشته باشید. این هتل در محله‌ی سلطان احمد  قرار دارد و از کاخ توپکاپی ۱۰ دقیقه پیاده راه است. حتی لامپ‌های هتل هم سنتی هستتند و تخت‌های کنده‌کاری شده زینت خاصی به اتاق‌ها بخشیده است. همچنین هر کدام از اتاق‌ها یک تلویزیون صفحه تخت با کانال‌های ماهواره‌ای دارد. در بهار و تابستان می‌توانید از تراسی که در پشت بام هتل قرار دارد، چشم‌انداز زیبایی بر بسفر داشته باشید. این هتل خدماتی مانند کلاس‌های آشپزی ترکی رایگان و تورهای شهری رایگان ارائه می‌دهد. هتل Sirkeci Mansion ۲۰ کیلومتر از فرودگاه آتاتورک فاصله دارد. 

هتل Vault Karakoy

هتل والت کاراکوی استانبول

هتل Vault Karakoy در منطقه‌ی پررفت‌وآمد «کاراکوی» در «بانکالار کادسی» (Bankalar Caddesi)، شکوه و جلال منطقه‌ی مالی قسطنطنیه قرار گرفته است و مکان مناسبی برای گشت‌وگذار در محله‌ی «بی‌اوغلو» و سلطان احمد است. در اطراف هتل چند گالری هنری مانند «استانبول مدرن»، «الیپسیس» (Elipsis)، «گالری مانا» و «استانبول ۷۴» وجود دارد. در سراسر هتل وای‌فای رایگان در دسترس است. به شما یک گوشی تلفن همراه ارائه می‌شود که می‌توانید تماس‌های داخلی و بین‌المللی برقرار کنید. صبحانه در بوفه سرو می‌شود و میهمانان می‌توانند از خودن غذاهای سنتی ترک و غذاهای بین‌المللی لذت ببرند. باغ، تراس و پذیرش این هتل به صورت ۲۴ ساعته فعال است. از دیگر امکانات آن می‌توان به آبگرم و مرکز تناسب اندام اشاره کرد. خیابان استقلال در ۷۰۰ متری هتل قرار دارد و میدان تکسیم در ۲ کیلومتری آن واقع شده است. فرودگاه بین‌المللی آتاتورک ۲۲ کیلومتر از هتل فاصله دارد.


قطار گردشگری عقاب طلایی با عنوان «راه ابریشم»، صبح امروز، شنبه، به نخستین ایستگاه گردشگری خود در ایران (در استان فارس) وارد شد.

پس از آنکه قطار گردشگری عقاب طلایی با عنوان «راه ابریشم»، صبح روز شنبه وارد استان فارس شد، غلامحسین ولدی، مدیرکل راه آهن استان فارس درباره آن اعلام کرد:

این قطار پس از ورود به کشور از مرز سرخس، در نخستین برنامه سفر و کردشگری، وارد ایستگاه سعادتشهر، مرکز شهرستان پاسارگاد شد. در این قطار ۱۹ گردشگر از کشورهای آمریکا، آرژانتین، انگلیس، روسیه، و استرالیا حضور دارند و ۳۴ خدمه روسی نیز ‌آن‌ها را همراهی می‌کنند.

ولدی در ادامه افزود:

این گردشگران پس از بازدید از جاذبه‌های گردشگری آرامگاه کوروش در شهرستان پاسارگاد و تخت‌ جمشید در شهرستان مرودشت، راهی شیراز می‌شوند  از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مرکز استان فارس نیز بازدید می‌کنند.

او در انتها گفت:

قطار گردشگری راه ابریشم، امشب از شیراز راهی اصفهان می‌شود و پس از بازدید شهرهای کرمان،‌یزد و مشهد از طریق مرز سرخس، از کشور خارج می‌شود.

این قطار، دومین قطار گردشگری بین‌المللی است که در مهرماه وارد استان فارس می‌شود. 

عکس: ایرنا

دانلود آهنگ معین رضازاده خاطره ی تلخ

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 20, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید معین رضازاده به نام خاطره ی تلخ

در این پست می توانید آهنگ معین رضازاده خاطره ی تلخ را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ معین رضازاده خاطره ی تلخ

Download New Song By Moein Rezazadeh  Called Khaterehye Talkh

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
معین رضازاده خاطره ی تلخ تک آهنگ

 

نوشته دانلود آهنگ معین رضازاده خاطره ی تلخ اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ مهدی جهانی بی آسمون

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 20, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید مهدی جهانی به نام بی آسمون

در این پست می توانید آهنگ مهدی جهانی بی آسمون را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مهدی جهانی بی آسمون

Download New Song By Mehdi Jahani  Called Bi Asemon

خواننده نام آهنگ موزیک دسته بندی
مهدی جهانی بی آسمون مهدی جهانی آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ مهدی جهانی بی آسمون اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ ماکان بند دیوونه من

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 20, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید ماکان بند به نام دیوونه من

در این پست می توانید آهنگ ماکان بند دیوونه من را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ ماکان بند دیوونه من

Download New Song By Macan Band  Called Divone Man

خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
ماکان بند دیوونه من ملاد نیکزاد عاشقانه

 

 

نوشته دانلود آهنگ ماکان بند دیوونه من اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ ماکان بند عاشق که میشی

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 20, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید ماکان بند بنام عاشق که میشی

در این پست می توانید آهنگ ماکان بند عاشق که میشی را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

Download New Song By Macan Band  Called Ashegh Ke Mishi

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
ماکان بند انفرادی محمد نجم آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ ماکان بند عاشق که میشی اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ ایمان غلامی مغرور

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 20, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید ایمان غلامی بنام مغرور

در این پست می توانید آهنگ ایمان غلامی مغرور را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ ایمان غلامی مغرور

Download New Song By Iman Gholami Called Maghror

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
ایمان غلامی بزودی

 

بزودی

نوشته دانلود آهنگ ایمان غلامی مغرور اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

سوغات شوش چیست؟ – کجارو

بدون دیدگاه


شوش کهن‌ترین شهر ایران، مهد تاریخ و تمدن با فرهنگی غنی این روزها به مکانی برای دوست‌داران تاریخ تبدیل شده است.

مقاله‌های مرتبط:

شوش از شهرهای باستانی ایران است که از دیرباز به‌عنوان مرکزی هنری، صنعتی، تجاری و سیاسی محسوب می‌شده‌ است. شوش را موزه‌ایی زنده از تاریخ پیش و پس از اسلام در ایران می‌دانند. بسیاری این منطقه را با شهر باستانی شوش پایتخت چند هزار ساله مملکت عیلام و همچنین پایتخت زمستانی امپراطوری هخامنشی یا آرامگاه دانیال نبی می‌شناسند. نقطه‌ی قوت شوش در مکان‌های گردشگری باستانی و بسیار باارزش آن است. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار، این شهر سوغات و صنایع دستی منحصر به فردی نیز دارد. با ما همراه باشید تا با سوغات شوش بیشتر آشنا شوید.

سفالگری

سفالگری شوش

عکس: نگارخانه ایرانی

شوش را مهد سفالگری می‌دانند. از نخستین نمونه‌های یافت‌شده سفال در ایران به تمدن تاریخی شوش می‌رسد. سفال‌های پیش از تاریخ که در این منطقه وسیع یافت شده، در شیوه و سبک ساختن تقریبا با تغییر یکنواخت و در سطح فنی به طرز اعجاب‌انگیزی پیشرفته‌ است. هم‌اکنون یکی از صنایع دستی و سوغات‌های زیبای این منطقه، سفال‌های نقاشی شده است.

کپوبافی

کپوبافی شوش

عکس: بانی‌بوم

کپوبافی بافتن سبدهای حصیری با برگ درخت خرما و تزیین آن‌ها با کامواهای رنگی است. از این سبدها به‌عنوان جای نان و لوازم خیاطی استفاده می‌شود.

معرق ساقه گندم

معرق گندم شوش

عکس: تصویر زندگی

معرق ساقه گندم از از تلفیق ساقه‌های گندم رنگ شده در کنار هم روی زمینه‌ای از چوب یا نئوپان زیرکاری شده پدید می‌آید. از این معرق در تزیین میزها، کمد و وسایل چوبی استفاده می‌شود. 

سرمه دوزی

سرمه دوزی شوش

عکس:‌ آرگا

سرمه دوزی یکی از رودوزی‌های شاخص و فاخر ایرانی است که با استفاده از نخی فلزی به نام سرمه روی پارچه هایی همچون مخمل، ماهوت، ابریشم، تافته، ترمه، اطلس و ساتن دوخته می‌شود. این نوع نخ حالت ارتجاعی دارد و به هر شکل ممکن حالت می‌گیرد. احتمالا توجه ايرانيان به آرايش يقه لباس‌ها و سمبوسه‌های لشگری و درباری و تزیین درفش‌ها آن‌ها را وادار به توليد اين نوع نخ‌های تزیينی کرده است. 

تذهیب

تذهیب شوش

عکس: خوزنیوز

تذهیب مجموعه‌ای از نقش‌های بدیع و زیبا است که در کتاب‌های مذهبی، علمی، فرهنگی، تاریخی و دیوان اشعار به کار می‌رود. این هنر اصیل و سنتی ایران هم‌اکنون یکی از سوغات محبوب شهر شوش است.

خرما

خرما شوش

عکس: Paltoday

قدمت خرما در شوش به ۶ هزار سال پیش می‌رسد. خرما یکی از میوه‌های گرمسیری این منطقه است که خواص بسیاری دارد و یکی از خوراکی‌های سوغاتی این منطقه به شمار می‌رود.

عکس کاور: باشگاه خبرنگاران

آخرین دیدگاه‌ها